%100 Meyveden Vegan Dondurma Tarifi – Elit Hayat

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
%100 Meyveden Vegan Dondurma Tarifi

%100 Meyveden Vegan Dondurma Tarifi

Herkese merhaba! %100 Meyveden Vegan Dondurma Tarifi sayesinde ailecek, tamamen sağlıklı, katkı maddesi içermeyen dondurmalar yapıp tüketebilirsiniz.

Ne yazık ki fabrikalarda üretilen dondurmalar; katkı maddeleri, koruyucular, şekerler ve daha fazla ilave malzeme (Glikoz-fruktoz şurubu, palm yağı, renklendiriciler, tuz vs.) içererek faydadan çok zarar veriyor. Gerçek dondurma yapan yerleri bulmak da samanlıkta iğne aramak gibi olduğundan, en iyisi kendi dondurmamızı evimizde kendimizin yapması olacaktır.

%100 meyveli dondurma yapımı için gereken en önemli ekipmanımız Beko Dondurulmuş Meyve Püresi Makinesi (BKK 1122) ya da Arçelik K 1622 Dondurulmuş Meyve Püresi Makinesi (K1622)’dir. Bu makineler, aslında sadece meyveyi püre haline getiriyor ancak meyveleri donuk şekilde öğüttüğü için haznesinden çıkan meyve püresi, gerçek dondurma kıvamında çıkıyor.

Dondurulmuş Meyve Püresi Makinesi Nasıl Kullanılır?

Dondurulmuş meyve püresi makinesi, motorun olduğu ana parçanın haricinde 3 plastik parça ve bıçaktan oluşuyor. Haznenin girişinden konulan dondurulmuş meyveleri, hafiften baskı uygulayarak makineden geçiriyoruz. Bu sayede %100 doğal ve katkısız dondurma elde ediyoruz.

Vegan Nedir?

Vegan; etik, çevreci ya da sağlıksal nedenlerden dolayı hayvansal gıdaları (et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri) tüketmeyen kişilere denir.

%100 Vegan Dondurma

VEGAN DONDURMA: Sadece meyve kullanarak, hayvansal ürünler kullanmadan, tamamen sağlıklı ve gerçek dondurma tadında vegan dondurmalar yapabileceğiniz gibi ekstra malzemeler kullanarak da değişik lezzetler oluşturabilirsiniz. Veganlar için önerimiz badem sütü kullanarak, dondurmaya yeni tatlar katmalarıdır. Bunun için öncelikle evde badem sütü yapmalı ya da hazır almalısınız. Tercihimiz evde yaptığınız badem sütü olacaktır. Badem sütünü buz küplerine doldurup dondurarak meyve parçacıklarıyla beraber makineden geçirirseniz birbirine iyice işleyecek ve ortaya harika bir lezzet çıkacaktır. Vegan dondurmayı servis yaparken üzerine çikolatalı sos, damla çikolata, pasta süsü ya da tarçın ekleyebilirsiniz.

%100 Meyveden Vegan Dondurma

Vegan dondurmayı yapmadan bir gün önce dilediğiniz herhangi bir meyveyi küçük parçalara bölerek buzdolabı poşetinde dondurmalısınız. Ertesi gün makineyi kurduktan sonra, bu parçaları yavaş yavaş dondurulmuş meyve püresi yapma makinesinin haznesine doldurmalı ve makineden geçirmelisiniz. Böylece hayvansal ürünler kullanmadan, harika dondurmayı elde etmiş olacaksınız.

Vegan Dondurma İçeriği

Sitemizde yer alan vegan dondurma tarifinde %100 meyve ve isteğe bağlı olarak badem sütü yer almaktadır. Bu iki malzemenin haricinde şeker bile katmanıza gerek yoktur. Tamamen veganlara uygun bir dondurmadır. Afiyet olsun!

ElitHayat.Com olarak biz bu tarifimizde sadece elma kullanarak ev yapımı dondurma yaptık.

İnternet sitemizde birçok yemek tarifi yer almaktadır. İlginizi çekeceğini düşündüğümüz tarifler için buraya tıklayınız. Vegan dondurma yapımıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Portakallı Maden Suyu başlıklı makalemizde Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?, Meyveli Maden Suyu Tarifi ve Portakalın Faydaları Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?